– Studenti/ce kolegije upisuju prema propisanom hodogramu studijskog programa koji studiraju.

1. SEMESTAR

Suvremeni njemački jezik I[Deutsche Gegenwartssprache I] Nositelji/ce i izvođači/ce:
Antonela Konjevod, viša lektorica
dr. sc. Inja Skender Libhard, viša lektorica
mr. sc. Irena Petrušić Hluchy, viša lektorica

Izgovorne vježbe njemačkog jezika I[Phonetische Übungen der deutschen Sprache I]
Nadine Vollstädt, ugovorna lektorica

Uvod u studij njemačkog jezika
[Einführung in das Studium der deutschen Sprache] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Slađan Turković, izv. prof.

Uvod u studij njemačke književnosti
[Einführung in das Studium der deutschen Literatur]
dr. sc. Jelena Spreicer, doc.

Izborni kolegiji (unutarnja izbornost – isključivo za student/ic/e germanistike):

Metode studiranja – znanost o književnosti[Methoden im Studium – Literaturwissenschaft] Nositelj/ica:
Izvođači/ce:
Aida Alagić Bandov, asistentica

Njemački – suvremenost i povijest[Deutsch – Geschichte und Gegenwart] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Maja Anđel, izv. prof.

2. SEMESTAR

Suvremeni njemački jezik II[Deutsche Gegenwartssprache II] Nositelji/ce i izvođači/ce:
Antonela Konjevod, viša lektorica
dr. sc. Inja Skender Libhard, viša lektorica
mr. sc. Irena Petrušić Hluchy, viša lektorica
Snježana Rodek, viša lektorica

Izgovorne vježbe njemačkog jezika II[Phonetische Übungen der deutschen Sprache II] Nositelj/ica i izvođač/ica:
Nadine Vollstädt, ugovorna lektorica

Osnove jezikoslovlja[Grundlagen der Sprachwissenschaft] Nositelj/ica i izvođač/ica:

Osnove književne interpretacije
[Grundlagen der Literaturinterpretation] Nositelj/ica i izvođač/ica:

Književna interpretacija
[Literaturinterpretation] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Jelena Spreicer, doc.

Metode studiranja – jezikoslovlje[Methoden im Studium – Sprachwissenschaft] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Aleksandra Ščukanec, izv. prof.

3. SEMESTAR

Suvremeni njemački jezik III[Deutsche Gegenwartssprache III] Nositelji/ce i izvođači/ce:
mr. sc. Irena Petrušić-Hluchy, viša lektorica
mr. sc. Sonja Strmečki Marković, viša lektorica

Morfologija suvremenoga njemačkoga jezika[Morphologie der deutschen Gegenwartsprache]
dr. sc. Slađan Turković, izv. prof.

Povijest njemačke književnosti 18. stoljeća[Geschichte der deutschen Literatur des 18. Jahrhunderts] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Christine Magerski, red. prof.

Seminar iz njemačke književnosti 18. stoljeća A ** / ***[Seminar zur deutschen Literatur des 18. Jahrhunderts A] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Milka Car Prijić, red. prof.

Seminar iz njemačke književnosti 18. stoljeća B ** / ***[Seminar zur deutschen Literatur des 18. Jahrhunderts B] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Jelena Spreicer, doc.

Osnove retorike I**[Grundlagen der Rhetorik] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Franjo Janeš, viši lektor

Njemački jezik i kazalište **[Deutsche Sprache und Theater] Nositelj/ica i izvođač/ica:

Sintaktička analiza I **
[Syntaktische Analyse I] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Kristian Novak, izv. prof.

Planski jezici **
[Plansprachen]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Velimir Piškorec, red. prof.

Tekstne vrste I **
[Textsorten I] Nositelj/ica i izvođač/ica:
Snježana Rodek, viša lektorica

Poredbena analiza frazema u njemačkom i hrvatskom jeziku **[Vergleichende Analyse der Phraseologismen in der deutschen und kroatischen Sprache] Nositelj/ica i izvođač/ica:
mr. sc. Sonja Strmečki Marković, viša lektorica

** Napomena uz izborne kolegije od 3. do 6. semestra: Student od 3. do 6. semestra iz ponude izbornih kolegija upisuje dva kolegija po semestru. Student može birati između kolegija iz područja lingvistike i/ili književnosti prema vlastitom težištu zanimanja, pri čemu ukupan broj upisanih izbornih kolegija iz jednog područja (lingvistika i/ili književnost) u studijskom razdoblju od 3. do 6. semestra ne može biti manji od dva (2). Ponuda lingvističkih izbornih kolegija jedinstvena je i zajednička za sve student/ic/e 2. i 3. godine studija koji/e su položili kolegij Osnove jezikoslovlja. Brojka u imenu lingvističkih izbornih kolegija Sintaktička analiza, Tekstne vrste i Osnove retorike govori o kojem se od dvaju različitih (ali tematski srodnih) kolegija radi. Ne moraju se slušati oba, niti je bitan redoslijed slušanja.

*** Napomena uz izborne književne seminare: Oznaka slova u nazivu izbornog kolegija označava broj grupa u kojima se seminar izvodi budući da se u različitim grupama obrađuju različita tematska područja.

4. SEMESTAR

Suvremeni njemački jezik IV[Deutsche Gegenwartssprache IV] Nositelji/ce i izvođači/ce:
mr. sc. Irena Petrušić-Hluchy, viša lektorica
mr. sc. Sonja Strmečki Marković, viša lektorica

Sintaksa suvremenoga njemačkoga jezika[Syntax der deutschen Gegenwartssprache] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Kristian Novak, izv. prof.

Povijest njemačke književnosti 19. stoljeća[Geschichte der deutschen Literatur des 19. Jahrhunderts] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Milka Car Prijić, red. prof.

Seminar iz njemačke književnosti 19. stoljeća A ** / ***[Seminar zur deutschen Literatur des 19. Jahrhunderts A]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić, red. prof.

Seminar iz njemačke književnosti 19. stoljeća B ** / ***[Seminar zur deutschen Literatur des 19. Jahrhunderts B] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Milka Car Prijić, red. prof.

Planski jezici **[Plansprachen] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Velimir Piškorec, red. prof.

Njemački jezik i film **
[Deutsche Sprache und Film] Nositelj/ica i izvođač/ica:
Nadine Vollstädt, ugovorna lektorica

Leksičke inovacije u njemačkome **[Lexikalische Innovationen im Deutschen] Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Inja Sk