– Studenti/ce kolegije upisuju prema propisanom hodogramu studijskog programa koji studiraju.

 

1. SEMESTAR

Teorija prevođenja
[Übersetzungstheorie]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Maja Anđel, izv. prof.

Digitalni resursi i prijevodne memorije
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Sanja Seljan, vanjska suradnica

Jezik struke I
[Fachsprache I]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Aleksandra Ščukanec, izv. prof..

Terminologije i jezici struka I – Politika i povijest
[Fachsprachen und terminologische Systeme I – Politik und Geschichte]
Nositelji/ca i izvođači/ca:
dr. sc. Kristian Novak, izv. prof.

Vježbe pismenog prevođenja I
[Übersetzungsübungen I]
Nositelj/ice i izvođač/ice:
Tamara Crnko Gmaz, viša lektorica
dr. sc. Franjo Janeš, viši lektor


2. SEMESTAR

Metodika pismenog prevođenja
[Methodik der schriftlichen Übersetzung]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Maja Anđel, izv. prof.

Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika
[Idiomatik und Stilistik der kroatischen Sprache]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Kristian Novak, izv. prof.

Institucije i organizacije EU
[Institutionen und Organisationen der EU]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
Nadine Vollstädt, ugovorna lektorica

Terminologije i jezici struka II
[Fachsprachen und terminologische Systeme II]
Nositelji/ce i izvođač/ice:
dr. sc. Kristian Novak, izv. prof.

Jezik struke II
[Fachsprache II]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Aleksandra Ščukanec, izv. prof.

Vježbe pismenog prevođenja II
[Übersetzungsübungen II]
Nositelji/ce i izvođač/ice:
Tamara Crnko Gmaz, viša lektorica
dr. sc. Franjo Janeš, viši lektor

 


3. SEMESTAR

Leksikologija i leksikografija
[Lexikologie und Lexikographie]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Slađan Turković, izv. prof.

Jezik medija u zemljama njemačkog govornog područja
[Mediensprache des deutschsprachigen Raums]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
Nadine Vollstädt, ugovorna lektorica

Terminologije i jezici struka III – gospodarstvo, okoliš, pravo
[Fachsprachen und terminologische Systeme III – Wirtschaft, Umwelt, Recht]
Nositelj/ica i izvođač/ica:
dr. sc. Kristian Novak, izv. prof.

Vježbe pismenog prevođenja III
[Übersetzungsübungen III]
Nositelji/ce i izvođač/ice:
Antonela Konjevod, viša lektorica
dr. sc. Inja Skender Libhard, viša lektorica


4. SEMESTAR

Povijest kulture i umjetnosti njemačkog govornog područja
[Kunst- und Kulturgeschichte deutschsprachiger Länder]
Nositelj/ice i izvođač/ice:
Nadine Vollstädt, ugovorna lektorica

Vježbe pismenog prevođenja IV
[Übersetzungsübungen IV]
Nositelji/ce i izvođač/ice:
Antonela Konjevod, viša lektorica
mr. sc. Sonja Strmečki Marković, viši lektor

Završni Diplomski rad na studiju Germanistike
[Abschlussarbeit]