Lokacija: 5. kat knjižnice Filozofskog fakulteta

Katalog (online): http://koha.ffzg.hr/

Voditeljica knjižnice: Blaženka Klemar Bubić, viša knjižničarka

Kontakt:

• Adresa: Knjižnica Filozofskog fakulteta, Zbirka za nederlandistiku; Ivana Lučića 3, 10000 Zagreb
  • Telefon: (01) 409 2032
  • Telefaks: (01) 6156 879 (Knjižnica Odsjeka za germanistiku)
  • e-mail: bklemar@ffzg.hr

Vrsta knjižnice: visokoškolska knjižnica

Posudba: nacionalna međuknjižnična posudba

Tehničke mogućnosti za korisnike: fotokopirni aparati u zgradi knjižnice

Težište knjižničnog fonda: starija i novija nizozemska književnost, nizozemsko jezikoslovlje i znanost o književnosti, znanost o kulturi i civilizaciji zemalja nizozemskog govornog područja.

Razvoj knjižničnog fonda: Od 1999. godine kao sastavni dio knjižnice Odsjeka za germanistiku, od 2009. godine zasebna zbirka knjižnice Filozofskog fakulteta

Opis građe: Cjelokupni fond se sastoji od otprilike 1300 knjiga i 10 naslova časopisa. Prema vlastitom sustavu signiranja fond je podijeljen na sljedeće jedinice: referentna zbirka, književnost nizozemskog govornog područja, nizozemski jezik, kultura i civilizacija nizozemskog govornog područja.

Katalozi: online katalog

Sredstva za rad: Nizozemska jezična unija